ГоловнаОстанні новини3 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Тернопіль: психологи Управління навчали школярів правил поведінки у натовпі

Опубліковано: 03.12.2018, 09:56

  Останнім часом рівень напруженості у суспільстві зростає. У зв’язку з цим, актуальність вивчення психології натовпу набуває велику значущість для населення.

Психологи Управління Наталія Гесюк та Марія Шершньова навчали 29 листопада учнів 9-11-х класів ЗОШ № 8 правил поведінки у натовпі. Адже люди, охоплені загальною панікою, схильні перебільшувати значення небезпеки, вони не замислюються і не намагаються шукати інших рішень. Вони просто біжать і під час цього здійснюють несумісні з розумом вчинки.

Як вижити у натовпі?

Від натовпу, аварії, що стихійно утворилася на місці, або іншої події, намагайтеся триматися чимдалі.

У перші хвилини знаходження в натовпі викиньте парасольку і сумку. Зніміть аксесуари, якщо є побоювання, що вас випадково можуть ними задушити. Це відноситься до шарфів, краваток і хусток. На одязі застебніть блискавку і усі наявні ґудзики. Якщо ви щось втратили, не намагайтеся це підняти: ваше життя набагато дорожче найціннішої речі.

Стримайте свою цікавість. Якщо ви опинилися в натовпі випадково, постарайтеся  якнайшвидше з неї вибратися.  

Якщо шлях до відступу вже відрізаний, не впадайте в паніку і постарайтеся уникнути хоч би просування в центр натовпу або в групу особливо активних учасників. Якщо натовп куди-небудь попрямував, уникайте наближатися до огорож і стін, ухиляйтеся від тумб, стовпів і дерев. Інакше вас можуть просто роздавити. 

Не хапайтеся за нерухомі предмети, оскільки при цьому можна поранити руки. Слід уникати скляних вітрин і всього, що може бути розбито, перекинуто або розгромлено.

Завчіть напам’ять 1-2 номери телефонів когось із ваших родичів чи близьких родичів. Якщо мобільний зв’язок пропаде (таке буває при великому скупченні людей), заздалегідь домовтесь, де ви маєте зустрітись.

Якщо вас збили з ніг, треба прикрити руками голову і спробувати негайно встати. Для цього необхідно швидко підтягнути ноги до корпусу, напружити усі м'язи, і звестися на ноги різким ривком. Якщо ви впали на коліна, то упріться усією стопою в землю і різко прогніться, використовуючи при цьому рух натовпу. Якщо спроби звестися на ноги виявилися безуспішними, згорніться на боці калачиком, сховавши голову між колінами і прикривши потилицю руками. 

Якщо натовп щільний, але нерухомий, з нього можна спробувати вибратися, використовуючи психо-соціальні прийоми, наприклад, прикиньтеся хворим, п'яним, божевільним, зробіть вид, що вас нудить і так далі. Коротше кажучи, потрібно змусити себе зберігати самовладання, бути інформованим і імпровізувати.

 

001.jpg 002.jpg

   
Останні новини
14 Грудня13:55 Тернопільські рятувальники вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи
14 Грудня09:26 Увага! 15 - 17 грудня на дорогах ожеледиця
14 Грудня09:10 Привітання до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, від колективу Управління ДСНС України у Тернопільській області
14 Грудня08:42 Шановні ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!
14 Грудня08:00 Перелік пунктів обігріву, розгорнутих на території Тернопільської області (оновлюється)
13 Грудня14:14 Тернопіль: юристи обласного Управління ДСНС України розповіли школярам про їхні права та обов'язки
13 Грудня11:27 На Київщині тривають масштабні тактико-спеціальні навчання підрозділів системи МВС України
13 Грудня09:49 У ДСНС України у Тернопільській області оголошує конкурс з визначення переможця будівництва житла
12 Грудня15:55 Для внутрішньо переміщених осіб
12 Грудня15:50 Захист прав людини, учасників антитерористичної операції
12 Грудня12:16 Психологи ДСНС передавали свої знання студентам Тернопільського національного педагогічного університету
12 Грудня10:46 День відкритих дверей
12 Грудня10:44 Увага! З початком опалювального сезону зростає й кількість побутових пожеж!
11 Грудня16:32 Монастириський район: рятувальники провели для школярів пізнавальну акцію
11 Грудня14:54 “Запорукою адекватного реагування на можливі надзвичайні ситуації є ефективна робота Штабів усіх рівнів”, - Микола Чечоткін
Останні новини