ГоловнаОстанні новини7 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

У Тернополі розпочато курс домедичної підготовки рятувальників: «Перший на місці події»

Опубліковано: 07.11.2018, 18:14

Професія рятувальника є складною та відповідальною, повною непередбачуваних обставин. Вона передбачає всебічні знання і вміння у галузі рятівництва. До обов’язків працівників державної служби України з надзвичайних ситуацій належить не лише гасіння пожеж і ліквідація різного роду надзвичайних подій та ситуацій, а й надання домедичної допомоги потерпілим. Оскільки рятувальники, зазвичай, першими прибувають на місце події саме на них лягає відповідальність за порятунок людського життя. Цей обов’язок закріплений на законодавчому рівні 1 січня 2013 року, після введення в дію Закону України «Про екстрену медичну допомогу», стаття 12 якого передбачає включення працівників державної пожежної охорони та рятувальників аварійно-рятувальних служб до переліку осіб, які зобов’язані надавати домедичну  допомогу людині у невідкладному стані.

Зважаючи на це, в системі службової підготовки співробітників ДСНС України чимало уваги приділяється питанням домедичної допомоги. Зокрема, з 5 листопада, на базі міжкафедрального навчально-тренувального центру Тернопільського державного медичного Університету, для працівників підрозділів Управління ДСНС України у Тернопільській області розпочато курс домедичної підготовки «Перший на місці події», що триватиме до 24 грудня. Навчальна програма, розрахована на 48 годин та розроблена під керівництвом доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини Арсена Гудими, для підготовки осіб, які не мають спеціальної медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні надавати домедичну допомогу.

Під час теоретичних та практичних занять, з допомогою кваліфікованих викладачів, співробітники пожежно-рятувальної служби навчаються розпізнавати загрозливі для життя стани та визначати тактику надання домедичної допомоги, оволодівають уміннями надання домедичної допомоги при різних невідкладних станах та прийомами виконання рятувальних маніпуляцій. Після завершення курсу та успішного складання іспитів рятувальникам вручать відповідні сертифікати.

IMG_1860.jpg IMG_1870.jpg
IMG_1880.jpg IMG_1888.jpg
IMG_1890.jpg IMG_1894.jpg
IMG_1916.jpg IMG_1920.jpg
IMG_1908.jpg IMG_1932.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
19 Листопада09:44 Увага! З початком опалювального сезону зростає й кількість побутових пожеж!
15 Листопада14:47 Тернопільщина: підведено підсумки навчально-методичних зборів з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада18:02 м. Тернопіль: тривають навчально-методичні збори з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада17:25 Колектив Управління ДСНС України у Тернопільській області висловлює щирі співчуття з приводу смерті Дмитровського Сергія Юрійовича
14 Листопада11:09 На Тернопільщині розпочались навчально-методичні збори із радіаційного та хімічного захисту
13 Листопада15:19 Для учнів початкових класів однієї з Тернопільських шкіл провели Національний урок безпеки (ФОТО, ВІДЕО)
9 Листопада15:55 Тернопільські рятувальники долучились до написання диктанту національної єдності
7 Листопада18:14 У Тернополі розпочато курс домедичної підготовки рятувальників: «Перший на місці події»
7 Листопада08:54 Тернопіль: психологи Управління ДСНС провели заняття з питань профілактики емоційного вигоряння
6 Листопада09:31 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
5 Листопада11:29 На Тернопільщині рятувальники проводять пожежно-профілактичні відпрацювання житлового сектору
2 Листопада10:31 Тернопільські рятувальники взяли участь у заходах з нагоди сотої річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.
31 Жовтня15:07 Соціально-психологічний клімат в підрозділі – важлива складова виконання службових обов'язків
30 Жовтня11:38 Зборівський район: в с. Загір’я урочисто відкрито новостворену місцеву пожежну команду
29 Жовтня11:36 м. Тернопіль: з рятувальниками провели заняття спрямоване на профілактику зловживання психоактивними речовинами
Останні новини