ГоловнаОстанні новини7 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

Тернопіль: психологи Управління ДСНС провели заняття з питань профілактики емоційного вигоряння

Опубліковано: 07.11.2018, 08:54

Професійна діяльність рятувальників пов’язана з екстремальними, стресовими умовами праці. Щоразу, виконуючи свої професійні обов’язки, службовці підрозділів ДСНС України переживають ситуацію стресу. Рятувальники належать до групи ризику щодо виникнення як гострого, так і хронічного стресового та постстресового розладів. Професія рятувальника приховує в собі реальну, об’єктивну загрозу життю людини.

Стресовий характер професійної діяльності рятувальників негативно впливає на їхні психічні стани, що зумовлює цілу низку негативних соціально-психологічних наслідків у професійній сфері. До них належать: зниження задоволеності працею, погіршення соціально-психологічного клімату в колективі, професійне вигорання тощо.

 6 листопада психологи Управління ДСНС області провели з працівниками апарату Управління  практичні заняття, спрямовані на попередження синдрому емоційного вигоряння.

Специфіка роботи людей даних професій відрізняється тим, що в них присутня велика  кількість ситуацій з високою емоційною насиченістю і необхідністю міжособистісного спілкування. Це вимагає від фахівців значного внеску до встановлення довірливих  відносин і уміння управляти емоційною напруженістю ділового спілкування. Зважаючи на це дана тематика та методи її подолання, для працівників ДСНС є завжди актуальною.

«Навіть якщо навколо зовнішні обставини та умови, на які майже неможливо вплинути, сприяють стресу та виникненню емоційного вигоряння, позитивного ефекту можна досягти, якщо проводити роботу з власними індивідуально-психологічними можливостями, розвивати необхідні якості і вміння, а також дотримуватись правил психологічної безпеки з метою формування особистісного ресурсу синдрому емоційного вигоряння», - сказала старший психолог Наталія Гесюк.

Психологи дають наступні поради щодо профілактики емоційного вигоряння:

 

Старший психолог відділу

СГР та ПЗ Управління ДСНС України у Тернопільській області

Наталія Гесюк

IMG_1851.jpg

IMG_1853.jpg

IMG_1852.jpg

IMG_1849.jpg

 

 

 


   
Останні новини
19 Листопада09:44 Увага! З початком опалювального сезону зростає й кількість побутових пожеж!
15 Листопада14:47 Тернопільщина: підведено підсумки навчально-методичних зборів з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада18:02 м. Тернопіль: тривають навчально-методичні збори з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада17:25 Колектив Управління ДСНС України у Тернопільській області висловлює щирі співчуття з приводу смерті Дмитровського Сергія Юрійовича
14 Листопада11:09 На Тернопільщині розпочались навчально-методичні збори із радіаційного та хімічного захисту
13 Листопада15:19 Для учнів початкових класів однієї з Тернопільських шкіл провели Національний урок безпеки (ФОТО, ВІДЕО)
9 Листопада15:55 Тернопільські рятувальники долучились до написання диктанту національної єдності
7 Листопада18:14 У Тернополі розпочато курс домедичної підготовки рятувальників: «Перший на місці події»
7 Листопада08:54 Тернопіль: психологи Управління ДСНС провели заняття з питань профілактики емоційного вигоряння
6 Листопада09:31 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
5 Листопада11:29 На Тернопільщині рятувальники проводять пожежно-профілактичні відпрацювання житлового сектору
2 Листопада10:31 Тернопільські рятувальники взяли участь у заходах з нагоди сотої річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.
31 Жовтня15:07 Соціально-психологічний клімат в підрозділі – важлива складова виконання службових обов'язків
30 Жовтня11:38 Зборівський район: в с. Загір’я урочисто відкрито новостворену місцеву пожежну команду
29 Жовтня11:36 м. Тернопіль: з рятувальниками провели заняття спрямоване на профілактику зловживання психоактивними речовинами
Останні новини