ГоловнаОстанні новини31 Жовтня, 2018р.
 Версія для друку

Соціально-психологічний клімат в підрозділі – важлива складова виконання службових обов'язків

Опубліковано: 31.10.2018, 15:07

Формування сприятливого соціально-психологічного клімату в підрозділах ДСНС є однією з найважливіших умов ефективності та продуктивності діяльності особового складу. Соціально-психологічний клімат є показником рівня соціального розвитку колективу та його психологічних резервів. А це, своєю чергою, пов’язано з перспективою зростання соціально-психологічних чинників у структурі діяльності підрозділів ДСНС. Від рівня оптимальності соціально-психологічного клімату в підрозділі залежить ефективність діяльності кожного працівника.

Згідно нормативних документів ДСНС, психологи Управління проводять вивчення соціально-психологічного клімату у підпорядкованих підрозділах один раз на рік, охоплюючи опитування не менше 85 відсотків співробітників.

03.jpg

В кожному підрозділі за допомогою ряду психологічних тестів і методик психологи пропонують працівникам визначити взаємини між керівництвом і членами колективу, між самими працівниками, а також визначити лідерів і аутсайдерів колективу.

Даний захід дозволяє визначити, чи є в колективах міжособистісні конфлікти, чи, навпаки, панібратські стосунки. Дуже важливим аспектом  у вивченні стану соціально-психологічного клімату є оцінювання ставлення працівників до служби, їх «так» або «ні» задоволеність службою.

Особливу роль серед усіх інших факторів формування соціально-психологічного клімату колективу відіграють стосунки керівництва і підлеглих, весь комплекс функцій, що виконується керівником, адже, рівень поваги до нього і впливу відіграє дуже важливу роль на підлеглих і службу зокрема. В анонімному опитуванні  співробітникам пропонується оцінити відносини з безпосереднім керівництвом за такими якостями характеру, як взаємна повага, напруга, панібратство, байдужість.

01.jpg 02.jpg

Готуючись до ситуації, яка супроводжуватиметься емоційним напруженням, необхідно підібрати аргументи та факти, які підтримуватимуть у працівників пожежно-рятувальної служби прагнення досягти високих показників службової діяльності. 

 

 

Старший психолог відділу СГР та ПЗ Управління ДСНС України у Тернопільській області

Наталія Гесюк

 

 

 


  


   
Останні новини
19 Листопада09:44 Увага! З початком опалювального сезону зростає й кількість побутових пожеж!
15 Листопада14:47 Тернопільщина: підведено підсумки навчально-методичних зборів з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада18:02 м. Тернопіль: тривають навчально-методичні збори з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада17:25 Колектив Управління ДСНС України у Тернопільській області висловлює щирі співчуття з приводу смерті Дмитровського Сергія Юрійовича
14 Листопада11:09 На Тернопільщині розпочались навчально-методичні збори із радіаційного та хімічного захисту
13 Листопада15:19 Для учнів початкових класів однієї з Тернопільських шкіл провели Національний урок безпеки (ФОТО, ВІДЕО)
9 Листопада15:55 Тернопільські рятувальники долучились до написання диктанту національної єдності
7 Листопада18:14 У Тернополі розпочато курс домедичної підготовки рятувальників: «Перший на місці події»
7 Листопада08:54 Тернопіль: психологи Управління ДСНС провели заняття з питань профілактики емоційного вигоряння
6 Листопада09:31 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
5 Листопада11:29 На Тернопільщині рятувальники проводять пожежно-профілактичні відпрацювання житлового сектору
2 Листопада10:31 Тернопільські рятувальники взяли участь у заходах з нагоди сотої річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.
31 Жовтня15:07 Соціально-психологічний клімат в підрозділі – важлива складова виконання службових обов'язків
30 Жовтня11:38 Зборівський район: в с. Загір’я урочисто відкрито новостворену місцеву пожежну команду
29 Жовтня11:36 м. Тернопіль: з рятувальниками провели заняття спрямоване на профілактику зловживання психоактивними речовинами
Останні новини