ГоловнаОстанні новини30 Жовтня, 2018р.
 Версія для друку

Зборівський район: в с. Загір’я урочисто відкрито новостворену місцеву пожежну команду

Опубліковано: 30.10.2018, 11:38

30 жовтня в с. Загір’я Зборівського району заступила на чергування новостворена команда місцевої пожежної охорони. На урочисту церемонію з нагоди відкриття пожежного підрозділу завітали представники обласних та районних органів влади, місцевого самоврядування та сільської громади, а також делегація пожежно-рятувальної служби області.

На адресу вогнеборців линуло чимало теплих слів. Зокрема, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, відзначив, що після підписання у 2016 році між Тернопільською ОДА та ДСНС України меморандуму про співпрацю, область в числі перших стала на шлях створення економічно обґрунтованої та ефективної моделі цивільного захисту. Завдяки активній роботі, спрямованій на створення мережі підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони, на сьогодні, на базі об’єднаних територіальних громад та сільських рад вже діє 37 таких протипожежних формувань. Він також підкреслив, що створення на Тернопільщині місцевих пожежних команд є важливими внеском для безпечного життя й побуту мешканців області, побажав пожежним миру, здоров’я, Божого благословення та наснаги в почесній справі порятунку людських життів і матеріальних цінностей.

001.jpg 004.jpg
002.jpg IMG_3675.jpg
IMG_3663.jpg IMG_3727.jpg

 

Вітаючи працівників новоствореного підрозділу з початком нелегкої та вкрай важливої для громади роботи начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей зауважив, що на плечі Загірянських вогнеборців відтепер лягає відповідальність за пожежну безпеку не лише с. Загір'я, а й прилеглих хуторів Ліщина, Нишківці, Петрівка та Серетеччина Загірянської сільської ради, а також сіл Панасівка, Чорний Ліс і хуторів Баранівка, Деренівка та Якоби Панасівської сільської ради. А захист від пожеж отримають близько 2 тис. осіб.

«Створення місцевих пожежних команд це вимога сьогодення! Адже саме у віддалених населених пунктах проблема захисту від вогню набуває особливої гостроти. Аби забезпечити надійний протипожежний захист сільської місцевості, необхідно, щоб у кожній територіальній громаді діяли місцеві протипожежні формування, за прикладом розвинутих європейських держав», – відзначив, звертаючись до присутніх, очільник обласної Служби порятунку «101» та передав для потреб місцевої пожежної команди бойовий одяг та ключі від пожежного автомобіля АЦ-40(130)63Б, обладнаного на шасі ЗІЛ-130.

Після офіційної церемонії відкриття, за християнським звичаєм, священнослужителі, з побажаннями миру та Божого благословення освятили новостворений підрозділ, пожежну техніку та працівників і побажали, аби ті гідно виконували свій професійний обов’язок та завжди, з Божою опікою, після гасіння пожеж живими й неушкодженими поверталися до своїх домівок.

IMG_3673.jpg IMG_3735.jpg
IMG_3760.jpg IMG_3750.jpg

 

До слова, у селі Загір'я, дійшла крізь століття й збереглась до наших днів фігура Св. Флоріана (захисника від пожеж та покровителя вогнеборців). Загірянський Флоріан ллє воду з відра на будинок у вогні. Фігура споруджена у 1775 році, на місці, де колись був розташований панський маєток, який кілька разів горів від ударів блискавки.

CIMG7268.jpg

 


   
Останні новини
19 Листопада09:44 Увага! З початком опалювального сезону зростає й кількість побутових пожеж!
15 Листопада14:47 Тернопільщина: підведено підсумки навчально-методичних зборів з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада18:02 м. Тернопіль: тривають навчально-методичні збори з фахівцями територіальних органів ДСНС України
14 Листопада17:25 Колектив Управління ДСНС України у Тернопільській області висловлює щирі співчуття з приводу смерті Дмитровського Сергія Юрійовича
14 Листопада11:09 На Тернопільщині розпочались навчально-методичні збори із радіаційного та хімічного захисту
13 Листопада15:19 Для учнів початкових класів однієї з Тернопільських шкіл провели Національний урок безпеки (ФОТО, ВІДЕО)
9 Листопада15:55 Тернопільські рятувальники долучились до написання диктанту національної єдності
7 Листопада18:14 У Тернополі розпочато курс домедичної підготовки рятувальників: «Перший на місці події»
7 Листопада08:54 Тернопіль: психологи Управління ДСНС провели заняття з питань профілактики емоційного вигоряння
6 Листопада09:31 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
5 Листопада11:29 На Тернопільщині рятувальники проводять пожежно-профілактичні відпрацювання житлового сектору
2 Листопада10:31 Тернопільські рятувальники взяли участь у заходах з нагоди сотої річниці створення Західноукраїнської Народної Республіки.
31 Жовтня15:07 Соціально-психологічний клімат в підрозділі – важлива складова виконання службових обов'язків
30 Жовтня11:38 Зборівський район: в с. Загір’я урочисто відкрито новостворену місцеву пожежну команду
29 Жовтня11:36 м. Тернопіль: з рятувальниками провели заняття спрямоване на профілактику зловживання психоактивними речовинами
Останні новини