ГоловнаОстанні новини19 Вересня, 2018р.
 Версія для друку

ПРО НЕБЕЗПЕКУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ

Опубліковано: 19.09.2018, 11:34

Щорічно, восени рятувальникам доводиться боротися зі зростаючою кількістю підпалів сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Люди не дотримуються вимог пожежної безпеки при поводженні з вогнем на присадибних ділянках, дачах та лісопаркових зонах і, як наслідок, виникають пожежі, що завдають чимало шкоди та призводять до негативних наслідків. З початку 2018 року на Тернопільщині зареєстровано 327 пожеж в природних екосистемах, на загальній площі 236,5 га.

Випадки неконтрольованого горіння виникають неподалік лісових масивів, поблизу житлових та господарських будівель і, навіть, АЗС. Виникає загроза знищення матеріальних цінностей, загибелі людей, свійських та диких тварин.

Якщо горить суха рослинність на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза: дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною замикання ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для промисловості, цілих населених пунктів та регіонів.

Вогняна стихія не лише поглинає все живе на своєму шляху. З димом у повітря потрапляє безліч отруйних та шкідливих для людини речовин. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави завдає шкоду природі – призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Дим від вогнищ, особливо в туманні дні, може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти дорожньо-транспортних пригод. Вогонь, який швидко розповсюджується в суху погоду, може набути загрозливих розмірів, переходячи в лісові та торф’яні пожежі.

Зокрема, 18 вересня пожежа сухої трави призвели до займання покладів торфу у Кременецькому районі. Горіння окремими осередками охопило площу близько 0,9 га. На місці події працювали 12 рятувальників з числа особового складу 5-ї державної пожежно-рятувальної частини. До гасіння було залучено 3 одиниці пожежно-рятувальної техніки та 2 мотопомпи.  

IMG_20180918_145805.jpg

Слід зазначити, що пожежі на торфовищах є одними з найбільш дошкульних. Адже на ліквідацію горіння торфу затрачаються значні матеріальні та людські ресурси, а під час таких пожеж наноситься значна шкода навколишньому середовищу. Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню. У багатьох випадках вони не помітні на ранніх стадіях. Крім того, торфовища здатні горіти навіть під час суттєвих опадів. Іноді осередки вогню можуть знаходитися на глибині кількох метрів. Загалом, ліквідація торф’яних пожеж найчастіше ускладнюється важкодоступністю районів гасіння і віддаленістю їх від джерел водопостачання, а часом, і неможливістю залучення автотранспорту для доставки води. У той же час для здійснення протипожежних заходів потреба в ній може сягати декількох тисяч тонн на добу.

Ознакою підземної торф’яної пожежі є значне нагрівання поверхні ґрунту, що супроводжується характерним запахом та димом, який місцями просочується з-під землі. Слід пам’ятати, торф вигоряє зсередини, утворюючи небезпечні пустоти, в які можна провалитися і згоріти, адже температура в товщі торфу, охопленого пожежею, сягає більше тисячі градусів. Тож гасити торф’яну пожежу самостійно не рекомендується.

Якщо ви стали свідком пожежі – негайно повідомте про подію пожежно-рятувальну службу, за номером телефону «101».

небезпека спалювання трави.jpg


   
Останні новини
19 Жовтня15:11 Рятувальники провели гарнізонні тактико-спеціальні навчання на базі гуртожитку Чортківського державного медичного коледжу
19 Жовтня13:31 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
17 Жовтня15:40 м. Тернопіль: рятувальники взяли участь в нараді щодо протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів
17 Жовтня14:23 Затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій.
16 Жовтня14:23 Тернопіль: обговорено перспективи функціонування центрів безпеки в об'єднаних територіальних громадах
14 Жовтня14:47 м.Тернопіль: рятувальники взяли участь в урочистостях з нагоди Дня захисника України
14 Жовтня09:48 Привітання начальника Управління з нагоди Дня захисника України
14 Жовтня09:45 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем захисника України
12 Жовтня14:47 м. Тернопіль: рятувальники, медики та правоохоронці взяли участь у спільних навчаннях
12 Жовтня11:25 Увага! В Тернополі та області очікується туман, видимістю 200 – 500 м
10 Жовтня13:25 Тернопільська область: психологи ДСНС взяли участь у конференції
8 Жовтня17:47 м. Тернопіль: психологи-рятувальники навчали дітей, як поводитись у натовпі
8 Жовтня13:53 Тернопіль: проведено навчання щодо визначення алгоритму дій при дорожньо-транспортних пригодах
5 Жовтня10:23 Вітання начальника Управління ДСНС області Віктора Маслея, з нагоди Дня працівників освіти
5 Жовтня10:00 м.Тернопіль: рятувальники взяли участь спеціальному об’єктовому тренуванні з питань цивільного захисту на ТОВ «Галичина Ласунка»
Останні новини