ГоловнаОстанні новини6 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Рятувальники готові протидіяти можливим небезпекам весняного періоду

Опубліковано: 06.03.2018, 15:16

Деякі небезпеки наче дозрівають до сезону, у кожної з них – свій термін. Наприклад, навесні особливу небезпеку становить льодохід – рух, під дією течії чи вітру, крижин і крижаних полів, що утворилися в результаті руйнування крижаного покриву на річках. Ще однією небезпекою весняного потепління є підтоплення.

Згідно проведеного моніторингу, на сьогодні, до найбільш небезпечних районів щодо загрози виникнення повеней належить ділянка річки Дністер. Зокрема, внаслідок сніготанення та опадів, що очікуються 07-09 березня на лівих притоках Дністра очікується початок розвитку весняної повені з поступовим підйомом рівнів води на 0.1 – 0.6 м над рівнями 06 березня. На річках відбуватиметься руйнування льодових явищ, льодохід, місцями можливе формування заторів льоду з різким коливанням рівнів води. 10-12 березня очікується активізація розвитку весняної повені, інтенсивність підйому рівнів води буде передбачатись штормовими попередженнями в короткостроковому порядку.

dnister5.jpg

Підрозділи пожежно-рятувальної служби готові протидіяти можливим небезпекам весняного періоду. Для попередження і ліквідації можливих наслідків повені та паводків рятувальники підготували інженерну та спеціалізовану автомобільну техніку. Крім цього, співробітники служби цивільного захисту готові надати допомогу під час виникнення надзвичайної ситуації за допомогою засобів подолання водних перешкод, насосного обладнання, автономних джерел живлення та освітлення.

З метою мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій весняного періоду 2018 року проведено комплекс заходів профілактичного характеру. Зокрема, розроблено відповідні плани реагування, уточнено наявність та готовність сил і засобів, дислокованих на території області, відкориговано карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, організовано взаємодію з спеціалізованими службами цивільного захисту області. В аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення створено необхідний запас паливно-мастильних матеріалів, вибухових речовин, засобів підриву для проведення вибухових робіт спрямованих на захист гідротехнічних та мостових споруд та запобігання виникнення заторів під час весняної повені на водних акваторіях області. Для убезпечення населення області від підтоплення та можливих негативних наслідків льодоходу рятувальники щодня проводить моніторинг ситуацій на річках області.


   
Останні новини
19 Червня13:34 Спортсмени Тернопільщини зайняли 4-те загальнокомандне місце на чемпіонаті України з пожежно-прикладного спорту серед юнаків
18 Червня15:38 На 71 році пішов із життя колишній начальник Головного управління пожежної охорони МВС України генерал-майор внутрішньої служби Хижняк Борис Борисович
18 Червня12:20 Тернопіль: у лавах підрозділів Служби порятунку поповнення
14 Червня11:46 Тернопільська область: наступними днями спостерігатимуться сильні зливи, місцями град
14 Червня11:41 Тернопіль: відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
14 Червня10:32 Тернопіль: відбувся семінар із керівниками хімічно-небезпечних об'єктів області
13 Червня13:23 Тернопільська область: триває перевірка службової діяльності по завершенню навчального року
13 Червня13:00 Увага, грози!
11 Червня08:33 Обережно - ртуть!
11 Червня08:32 Про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі
11 Червня08:31 ЩО РОБИТИ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?
11 Червня08:30 Громадяни, пам'ятайте - вода помилок не прощає!
6 Червня11:00 З Днем журналіста!
5 Червня14:32 Тернопіль: підведено підсумки другого етапу Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості “Безпека в житті — життя в безпеці”
4 Червня16:04 Тернопіль: рятувальники здавали підсумкові заліки із службової підготовки
Останні новини