ГоловнаОстанні новини13 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Психологічна стійкість рятувальників - запорука правильно прийнятих рішень

Опубліковано: 13.11.2017, 14:04

Психологічна підготовка рятувальників до праці у складних умовах - це основа не тільки ефективної бойової роботи, спрямованої на порятунок людей і збереження матеріальних цінностей, але і основа безпеки самих бійців ДСНС.

Дана підготовка передбачає виховання у особового складу психологічної готовності при виконанні конкретних видів аварійно-рятувальних робіт, формуванню високої емоційно-вольової витривалості, здатності протистояти страху.

Психологічна стійкість формується і закріплюється в процесі службової діяльності фахівців ДСНС, підтримується участю у тренінгах та семінарах.

Двічі на рік на базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області кандидати на службу у підрозділи ДСНС проходять навчання з різних дисциплін, а зокрема, навчають їх і поводженню у стресових ситуаціях.

 

201.jpg 204.jpg

 

На тренінгах досвідчені та висококваліфіковані психологи Управління розглядають особливості кожного рятувальника: емоційну стійкість в екстремальних умовах, готовність до ризику, динамічні характеристики психічних процесів в екстремальних умовах функціонування.

В рамках психологічної підготовки слухачам навчального пункту розкривається поняття «гострої стресової реакції» і її вплив на організм людини, принципи роботи з постраждалими при надзвичайній ситуації.

 

203.jpg 202.jpg

 

Важливе місце у навчанні відводиться прийомам психологічної саморегуляції, аутогенному тренуванню, дихальним вправам. Такі практичні заняття для людей, що опановують нелегку професію рятувальника – вкрай важливі. Адже вони надають майбутнім фахівцям рятувальної справи можливість максимально наблизитись до реальних ситуацій, що в майбутньому можуть трапитись під час виконання ними службових обов'язків та загартовують їх емоційну та психічну стійкість.


   
Останні новини
19 Жовтня15:11 Рятувальники провели гарнізонні тактико-спеціальні навчання на базі гуртожитку Чортківського державного медичного коледжу
19 Жовтня13:31 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
17 Жовтня15:40 м. Тернопіль: рятувальники взяли участь в нараді щодо протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів
17 Жовтня14:23 Затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій.
16 Жовтня14:23 Тернопіль: обговорено перспективи функціонування центрів безпеки в об'єднаних територіальних громадах
14 Жовтня14:47 м.Тернопіль: рятувальники взяли участь в урочистостях з нагоди Дня захисника України
14 Жовтня09:48 Привітання начальника Управління з нагоди Дня захисника України
14 Жовтня09:45 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю вас із Днем захисника України
12 Жовтня14:47 м. Тернопіль: рятувальники, медики та правоохоронці взяли участь у спільних навчаннях
12 Жовтня11:25 Увага! В Тернополі та області очікується туман, видимістю 200 – 500 м
10 Жовтня13:25 Тернопільська область: психологи ДСНС взяли участь у конференції
8 Жовтня17:47 м. Тернопіль: психологи-рятувальники навчали дітей, як поводитись у натовпі
8 Жовтня13:53 Тернопіль: проведено навчання щодо визначення алгоритму дій при дорожньо-транспортних пригодах
5 Жовтня10:23 Вітання начальника Управління ДСНС області Віктора Маслея, з нагоди Дня працівників освіти
5 Жовтня10:00 м.Тернопіль: рятувальники взяли участь спеціальному об’єктовому тренуванні з питань цивільного захисту на ТОВ «Галичина Ласунка»
Останні новини