ГоловнаОстанні новини13 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Психологічна стійкість рятувальників - запорука правильно прийнятих рішень

Опубліковано: 13.11.2017, 14:04

Психологічна підготовка рятувальників до праці у складних умовах - це основа не тільки ефективної бойової роботи, спрямованої на порятунок людей і збереження матеріальних цінностей, але і основа безпеки самих бійців ДСНС.

Дана підготовка передбачає виховання у особового складу психологічної готовності при виконанні конкретних видів аварійно-рятувальних робіт, формуванню високої емоційно-вольової витривалості, здатності протистояти страху.

Психологічна стійкість формується і закріплюється в процесі службової діяльності фахівців ДСНС, підтримується участю у тренінгах та семінарах.

Двічі на рік на базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області кандидати на службу у підрозділи ДСНС проходять навчання з різних дисциплін, а зокрема, навчають їх і поводженню у стресових ситуаціях.

 

201.jpg 204.jpg

 

На тренінгах досвідчені та висококваліфіковані психологи Управління розглядають особливості кожного рятувальника: емоційну стійкість в екстремальних умовах, готовність до ризику, динамічні характеристики психічних процесів в екстремальних умовах функціонування.

В рамках психологічної підготовки слухачам навчального пункту розкривається поняття «гострої стресової реакції» і її вплив на організм людини, принципи роботи з постраждалими при надзвичайній ситуації.

 

203.jpg 202.jpg

 

Важливе місце у навчанні відводиться прийомам психологічної саморегуляції, аутогенному тренуванню, дихальним вправам. Такі практичні заняття для людей, що опановують нелегку професію рятувальника – вкрай важливі. Адже вони надають майбутнім фахівцям рятувальної справи можливість максимально наблизитись до реальних ситуацій, що в майбутньому можуть трапитись під час виконання ними службових обов'язків та загартовують їх емоційну та психічну стійкість.


   
Останні новини
24 Квітня15:58 м. Тернопіль: в обласному управлінні ДСНС відбувся брифінг на тему: «Весняно-літній пожежонебезпечний період 2018»
23 Квітня14:35 Вітання голови ДСНС України Миколи Чечоткіна з нагоди Всеукраїнського дня психолога
23 Квітня13:20 Актуальні питання пожежної та техногенної безпеки краю розглянули на відео-селекторній нараді в Тернопільській ОДА
20 Квітня16:42 Тернопільська область: відбулись навчальні збори з диспетчерами підрозділів пожежно-рятувальної служби
20 Квітня14:47 Рятувальники Шумщини відзначили ювілей – 60 років від часу створення пожежно-рятувального підрозділу
19 Квітня18:07 Державній пожежно-рятувальній частині міста Ланівці виповнилось 60 років
18 Квітня14:49 Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Україні
18 Квітня13:42 м.Тернопіль: в Управлінні ДСНС урочисто відкрили оновлений медичний пункт
18 Квітня09:59 На травневі свята рятувальники ДСНС нестимуть службу у посиленому режимі
17 Квітня14:46 У Тернополі відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю ДЮП та обласний чемпіонат з ППС серед юнаків (ФОТО)
17 Квітня08:10 Вітання начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея з нагоди Дня пожежної охорони
17 Квітня08:05 Привітання голови ДСНС України Миколи Чечоткіна з Днем пожежної охорони
13 Квітня18:34 Тернопільські рятувальники тренували навички з проведення пожежно-рятувальних робіт на базі Тернопільської університетської лікарні
12 Квітня13:12 м.Тернопіль: рятувальники провели тактико-спеціальне навчання на базі Тернопільської центральної районної лікарні
11 Квітня11:48 Про небезпеку спалювання сухої трави та інших рослинних залишків
Останні новини