ГоловнаОстанні новини13 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Психологічна стійкість рятувальників - запорука правильно прийнятих рішень

Опубліковано: 13.11.2017, 14:04

Психологічна підготовка рятувальників до праці у складних умовах - це основа не тільки ефективної бойової роботи, спрямованої на порятунок людей і збереження матеріальних цінностей, але і основа безпеки самих бійців ДСНС.

Дана підготовка передбачає виховання у особового складу психологічної готовності при виконанні конкретних видів аварійно-рятувальних робіт, формуванню високої емоційно-вольової витривалості, здатності протистояти страху.

Психологічна стійкість формується і закріплюється в процесі службової діяльності фахівців ДСНС, підтримується участю у тренінгах та семінарах.

Двічі на рік на базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області кандидати на службу у підрозділи ДСНС проходять навчання з різних дисциплін, а зокрема, навчають їх і поводженню у стресових ситуаціях.

 

201.jpg 204.jpg

 

На тренінгах досвідчені та висококваліфіковані психологи Управління розглядають особливості кожного рятувальника: емоційну стійкість в екстремальних умовах, готовність до ризику, динамічні характеристики психічних процесів в екстремальних умовах функціонування.

В рамках психологічної підготовки слухачам навчального пункту розкривається поняття «гострої стресової реакції» і її вплив на організм людини, принципи роботи з постраждалими при надзвичайній ситуації.

 

203.jpg 202.jpg

 

Важливе місце у навчанні відводиться прийомам психологічної саморегуляції, аутогенному тренуванню, дихальним вправам. Такі практичні заняття для людей, що опановують нелегку професію рятувальника – вкрай важливі. Адже вони надають майбутнім фахівцям рятувальної справи можливість максимально наблизитись до реальних ситуацій, що в майбутньому можуть трапитись під час виконання ними службових обов'язків та загартовують їх емоційну та психічну стійкість.


   
Останні новини
17 Липня18:20 Тернопільська область: в чергове розпочав роботу польовий спеціалізований табір «Юний рятувальник»
17 Липня08:47 Інформація про погодні умови
16 Липня18:16 м.Тернопіль: під час слідування на виклик пожежний автомобіль опинився у пастці
16 Липня16:23 м.Тернопіль: рятувальників навчали роботі з випробувальним стендом Dräger Testor 2500
16 Липня13:20 Подяка монастириським рятувальникам
16 Липня11:11 Інформація про погодні умови
14 Липня16:00 Тернопільська область: рятувальники докладають максимум зусиль, аби проща у Зарваниці минула без надзвичайних пригод
13 Липня10:09 Інформація про несприятливі погодні умови
12 Липня08:55 Увага! Штормове попередження
10 Липня16:11 Місцеві пожежні команди – сила майбутнього!
10 Липня10:23 Увага! Пожежонебезпечний період
6 Липня15:36 Рятувальники працювали над розвитком психологічної стійкості
5 Липня10:26 Тернопільська область: рятувальники вживають заходів, аби Проща у Зарваниці відбулась без надзвичайних подій
5 Липня08:57 Теребовлянський район: рятувальники взяли участь у семінар-нараді тему "Безпека проведення зернозбиральних робіт"
4 Липня08:32 Про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі
Останні новини