ГоловнаОстанні новини13 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Психологічна стійкість рятувальників - запорука правильно прийнятих рішень

Опубліковано: 13.11.2017, 14:04

Психологічна підготовка рятувальників до праці у складних умовах - це основа не тільки ефективної бойової роботи, спрямованої на порятунок людей і збереження матеріальних цінностей, але і основа безпеки самих бійців ДСНС.

Дана підготовка передбачає виховання у особового складу психологічної готовності при виконанні конкретних видів аварійно-рятувальних робіт, формуванню високої емоційно-вольової витривалості, здатності протистояти страху.

Психологічна стійкість формується і закріплюється в процесі службової діяльності фахівців ДСНС, підтримується участю у тренінгах та семінарах.

Двічі на рік на базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області кандидати на службу у підрозділи ДСНС проходять навчання з різних дисциплін, а зокрема, навчають їх і поводженню у стресових ситуаціях.

 

201.jpg 204.jpg

 

На тренінгах досвідчені та висококваліфіковані психологи Управління розглядають особливості кожного рятувальника: емоційну стійкість в екстремальних умовах, готовність до ризику, динамічні характеристики психічних процесів в екстремальних умовах функціонування.

В рамках психологічної підготовки слухачам навчального пункту розкривається поняття «гострої стресової реакції» і її вплив на організм людини, принципи роботи з постраждалими при надзвичайній ситуації.

 

203.jpg 202.jpg

 

Важливе місце у навчанні відводиться прийомам психологічної саморегуляції, аутогенному тренуванню, дихальним вправам. Такі практичні заняття для людей, що опановують нелегку професію рятувальника – вкрай важливі. Адже вони надають майбутнім фахівцям рятувальної справи можливість максимально наблизитись до реальних ситуацій, що в майбутньому можуть трапитись під час виконання ними службових обов'язків та загартовують їх емоційну та психічну стійкість.


   
Останні новини
23 Січня11:22 Козівський район: співробітники ДСНС врятували лебедя
20 Січня15:13 На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС розглянуто дії місцевих органів влади під час ускладнення погодних умов
19 Січня11:42 Рятувальники слідкували за безпекою громадян під час проведення водохресного обряду
19 Січня10:42 У день Хрещення Господнього священнослужителі благословили рятувальників
18 Січня12:50 Рятувальники ДСНС застерігають громадян бути обережними під час святкування Водохреща
18 Січня11:25 Зборівські рятувальники розповіли громадянам про основні правила безпеки у побуті
17 Січня19:54 "Від злагодженої взаємодії всіх відповідальних відомств залежить не лише стан життєдіяльності регіону, а й безпека його мешканців" - Іван Крисак
17 Січня17:06 “Необхідно забезпечити цілодобову роботу Штабів та налагодити належну міжобласну взаємодію для управління транспортними потоками і вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків негоди”, - Микола Чечоткін
17 Січня16:28 Зборівські рятувальники розповіли про правила пожежної безпеки у культових спорудах
17 Січня15:50 “У зв'язку з ускладненнями погодних умов органи управління та сили ДСНС приведено в режим підвищеної готовності”, - Микола Чечоткін
16 Січня17:27 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні 17-18 січня
15 Січня17:40 Перелік пунктів обігріву, розгорнутих на території Тернопільської області
15 Січня10:28 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 78 осіб та ліквідували 876 пожеж
15 Січня09:26 ОБЕРЕЖНО – ТОНКИЙ ЛІД!
15 Січня08:44 ПРО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ У ПОБУТІ
Останні новини