ГоловнаОстанні новини7 Лютого, 2017р.
 Версія для друку

Поради, як уникнути переохолодження та обмороження

Опубліковано: 07.02.2017, 09:42

З метою попередження травмування, чи загибелі громадян, внаслідок переохолодження організму Управління ДСНС України у Тернопільській області рекомендує дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму – гіпотермія, характеризується значним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.

Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже від перенесеного стресу захисні сили організму знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах. Але найгіршим наслідком переохолодження можна вважати відмороження частин тіла і кінцівок.

Тому, краще попередити переохолодження, ніж страждати потім від його наслідків.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження.

При сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Голодний шлунок теж не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом. Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити такий, що не промокає. Тісне взуття та відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Як тільки-но кінцівки почали замерзати, ними слід негайно починати рухати, не дозволяючи їм мерзнути.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти.

Пам’ятайте: ваше безпека – у ваших руках.

yaknezamerznyt.jpg


   
Останні новини
27 Лютого09:18 Попередження щодо підйому рівня води
24 Лютого17:18 м.Тернопіль: рятувальники провели комплекс заходів, спрямованих на профілактику надзвичайних подій на кризі
24 Лютого16:23 м. Тернопіль: відбулись навчальні збори з штатними та підмінними диспетчерами підрозділів пожежно-рятувальної служби
24 Лютого14:41 Теребовлянський район: проведено контрольну перевірку реалізації державної політики у сфері цивільного захисту
24 Лютого13:50 На Кременнечинні проходив ІІ Регіональний зимовий чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю “Кременецькі медичні раллі-2017”. (Фото | Відео )
24 Лютого09:51 Тернопільщиною впевнено крокує громадська пізнавальна акція "Запобігти. Врятувати. Допомогти."
23 Лютого16:39 Монастириський район: у Ковалівській ЗОШ І-ІІІ ступенів рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
22 Лютого17:46 Рятувальники відвідали Петриківський будинок-інтернат (ФОТО, ВІДЕО)
22 Лютого12:26 Теребовлянські рятувальники розповіли громадянам про основні правила пожежної безпеки
22 Лютого10:16 Бережанський район: рятувальники продовжують проводити роботу, щодо попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них
21 Лютого17:13 м.Тернопіль: на навчальному пункті розпочато підготовку працівників підрозділів місцевої пожежної охорони та членів добровільних пожежних команд
21 Лютого16:17 Зборівські рятувальники провели профілактичне відпрацювання житлового сектору
20 Лютого11:11 Теребовлянські рятувальники забезпечували безпеку при проведенні фестивалю "Громади рибалок Теребовлянщини"
17 Лютого16:36 Тернопільський район: рятувальники провели навчання для працівників агропромислового підприємства
17 Лютого16:10 Поблизу Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці розгорнуто пункт обігріву
Останні новини