ГоловнаОстанні новини17 Січня, 2017р.
 Версія для друку

Поради, як уникнути переохолодження та обмороження

Опубліковано: 17.01.2017, 08:55

З метою попередження травмування, чи загибелі громадян, внаслідок переохолодження організму Управління ДСНС України у Тернопільській області рекомендує дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму – гіпотермія, характеризується значним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.

Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже від перенесеного стресу захисні сили організму знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах. Але найгіршим наслідком переохолодження можна вважати відмороження частин тіла і кінцівок.

Тому, краще попередити переохолодження, ніж страждати потім від його наслідків.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження.

При сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Голодний шлунок теж не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом. Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити такий, що не промокає. Тісне взуття та відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Як тільки-но кінцівки почали замерзати, ними слід негайно починати рухати, не дозволяючи їм мерзнути.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти.

Пам’ятайте: ваше безпека – у ваших руках.

yaknezamerznyt.jpg


   
Останні новини
17 Січня16:37 На Водохреще священослужителі благословили рятувальників
17 Січня14:41 Зборівський район: рятувальники провели профілактичний рейд приватного житлового сектору
17 Січня13:42 Рятувальники закликають бути обережними під час святкування Водохреща!
17 Січня08:55 Поради, як уникнути переохолодження та обмороження
16 Січня15:21 Попередження про найважливіші метеорологічні явища
12 Січня14:50 Попередження про найважливіші метеорологічні явища
12 Січня14:42 Бучацький район: рятувальники навчають любителів зимової риболовлі правилам безпеки
12 Січня14:10 Тернопіль: рятувальники нагадали громадянам правила безпеки в зимовий період
11 Січня17:13 м.Тернопіль: рятувальників навчали організації та порядку проведення нетехнічної розвідки територій, імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами
8 Січня11:55 Дотримуйтесь правил безпеки під час святкування Різдва Христового!
6 Січня13:51 Відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
6 Січня13:06 На Тернопільщині розгорнуто мобільні пункти обігріву
5 Січня16:27 м.Тернопіль: представники екстрених служб розглянули готовність наявних сил та засобів до реагування у разі можливого ускладнення погодних умов
5 Січня14:14 Рятувальники готові до реагування на надзвичайні ситуацій зимового періоду
4 Січня14:24 м.Тернопіль: рятувальники закликають громадян бути уважними та обережними під час перебування на кризі
Останні новини