ГоловнаОстанні новини7 Лютого, 2017р.
 Версія для друку

Поради, як уникнути переохолодження та обмороження

Опубліковано: 07.02.2017, 09:42

З метою попередження травмування, чи загибелі громадян, внаслідок переохолодження організму Управління ДСНС України у Тернопільській області рекомендує дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму – гіпотермія, характеризується значним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.

Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже від перенесеного стресу захисні сили організму знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах. Але найгіршим наслідком переохолодження можна вважати відмороження частин тіла і кінцівок.

Тому, краще попередити переохолодження, ніж страждати потім від його наслідків.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження.

При сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Голодний шлунок теж не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом. Носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити такий, що не промокає. Тісне взуття та відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Як тільки-но кінцівки почали замерзати, ними слід негайно починати рухати, не дозволяючи їм мерзнути.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Врешті-решт пам’ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – це до неї не потрапляти.

Пам’ятайте: ваше безпека – у ваших руках.

yaknezamerznyt.jpg


   
Останні новини
21 Липня15:29 Тернопіль: в обласному Управлінні відбулися батьківські збори із учасниками польового спеціалізованого табору "Юний рятувальник"
21 Липня10:38 Кременецькі рятувальники провели профілактичний рейд у місцях масового відпочинку людей
21 Липня10:10 Зборівський район: рятувальники завітали до вихованців дитячого табору "Веселі канікули з Богом"
20 Липня14:38 Тернопільська область: представники ДСНС взяли участь в роботі Всеукраїнського Форуму з питань децентралізації
20 Липня09:32 Збаразькі рятувальники завітали до дитячого табору із громадською акцією "Запобігти. Врятувати. Допомогти"
19 Липня15:49 Громадяни, будьте уважні та обережні під час відпочинку на воді!
19 Липня14:07 м.Тернопіль: рятувальники провели рейд у місцях відпочинку громадян на воді
18 Липня16:31 Про дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі
18 Липня13:42 м.Тернопіль: відбувся заключний етап змагань з волейболу серед рятувальників
17 Липня15:42 Як зберегти врожай від вогняної стихії?
15 Липня18:48 Тернопільська область: рятувальники забезпечують пожежну та техногенну безпеку під час проведення Загальнонаціональної прощі у Зарваниці
14 Липня14:38 Бережіть врожай від вогню
14 Липня10:52 Теребовлянські рятувальники ліквідовували умовну пожежу
13 Липня17:52 Рятувальники забезпечують пожежну та техногенну безпеку й цивільний захист закладів літнього відпочинку та оздоровлення
13 Липня17:40 Пішов із життя заслужений ветеран пожежної охорони Микола Хорошок
Останні новини